Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spada liczba osób objętych dożywianiem, ale potrzeby nadal są ogromne. Rusza program „Posiłek w szkole i w domu”

Fot. Fotolia.com

Tylko w minionym roku na dożywianie, dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz osób dorosłych, które z różnych przyczyn nie są w stanie sobie poradzić, rząd przeznaczył ponad 44 miliony złotych.

Ze wsparcia skorzystało około 66 tysięcy osób w całym kraju. Potrzeby cały czas są jednak ogromne, dlatego z początkiem 2019 roku ruszył nowy program socjalny pod nazwą „Posiłek w szkole i w domu”. To kontynuacja wcześniejszych działań dotyczących zapewnienia ciepłego posiłku najuboższym uczniom i osobom dorosłym. Co ważne program uzupełniono o nowy moduł.

Chodzi o wsparcie samorządów w prowadzeniu stołówek szkolnych, ich doposażenie, poprawę standardu już funkcjonujących lub reaktywację takich miejsc

– wyjaśnia Joanna Jabłonka-Kastrau, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

W ciągu 4 najbliższych lat na realizację programu dożywiania rząd przeznaczy około 3 miliardów złotych.

 

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jedzenie, szkoła, posiłek, dożywianie, wsparcie
Plecaki uczniów podstawówek są zbyt ciężkie. Na Warmii i Mazurach problem dotyczy 19 procent dzieci

Najcięższe mają czwartoklasiści, częściej dziewczynki niż chłopcy. Tak wynika z raportu warmińsko-mazurskiego sanepidu. Jesienią inspektorzy przeprowadzili akcję ważenia plecaków. Zważono ich prawie 10 tysięcy w 38...

Zamknij
RadioOlsztynTV