Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Spada liczba gmin zagrożonych afrykańskim pomorem świń. Na Warmii i Mazurach z listy tej znikną trzy gminy

Foto: PAP/Michał Zieliński

Kolejne gminy w Polsce uzyskają status wolnych od afrykańskiego pomoru świń. Decyzja Komisji Europejskiej dotyczy sześciu gmin położonych na terenie trzech województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i podkarpackiego.

Jak poinformował resort rolnictwa decyzja znosząca ograniczenia związane z ASF zapadła na posiedzeniu Stałego Komitetu UE ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz. Oznacza to, że zostaną wprowadzone zmiany dotyczące regionalizacji ustanowionej w związku z ASF na terytorium Polski.

W województwie warmińsko-mazurskim wolne od ASF będą dwie gminy leżące w powiecie gołdapskim – Banie Mazurskie i Gołdap oraz jedna w powiecie oleckim – Kowale Oleckie.

W województwie podlaskim są to: Śniadowo – powiat łomżyński i Zambrów – powiat zambrowski. W województwie podkarpackim: gmina Cieszanów – powiat lubaczowski. Oznacza to, że na Podkarpaciu żadna gmina nie leży na obszarze zagrożenia afrykańskim pomorem świń.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gołdap, Banie Mazurskie, Ministerstwo Rolnictwa, komisja europejska, afrykański pomór świń, Kowale Oleckie
Ognisko ASF w gminie Giżycko. Chorobę wykryto w gospodarstwie liczącym ponad 1700 świń

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wyznaczeniu drugiego w tym roku ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF). Choroba wystąpiła w gospodarstwie położonym w gminie Giżycko, w którym znajdowało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV