Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sołtys zadbał o dzieci. Wybudował wyjątkowy przystanek

Fot. B. Komosiński

Przystanek autobusowy w stylu szachulcowym, czyli z wykorzystaniem tzw. belki pruskiej, powstał w mazurskim Powałczynie koło Piasutna. Do miejscowości nie docierają wprawdzie regularne połączenia autobusowe, ale murowana wiata bardzo się przyda.

Przystanek ma służyć dzieciom, po które w roku szkolny przyjeżdża szkolny autobus. Wcześniej musiały czekać w szczerym polu. Sołtys Bogdan Komosiński postanowił takie schronienie wybudować, ale z zachowaniem regionalnego stylu.

Nie podobają mi się przystanki, które wyglądają jak budki strażnicze. Jesteśmy na Mazurach, a tu tradycyjnie buduje się z cegły, jest pruski mur. No i taki pomysł mi zaświtał.

Sołtys własnymi rękoma wybudował przystanek. Inwestycję częściowo zrealizowano z funduszu sołeckiego, resztę Bogdan Komosiński zdobył od sponsorów.

Przystanek w Powałczynie wybudowano z polnego kamienia, cegieł i drewna. Jego wnętrze w najbliższym czasie zostanie przyozdobione malowidłami przedstawiającymi mazurskie zabytki i krajobrazy.

Posłuchaj relacji Leszka Tekielskiego

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, sołtys, przystanek
Ponad setka dzieci z Ukrainy wypoczywa w Olsztynie

W budynku po byłym domu dziecka przy ul. Korczaka w Olsztynie trwają wakacyjne warsztaty „Dwa skrzydła lata”. To zajęcia dla ukraińskich dzieci, które mieszkają teraz w...

Zamknij
RadioOlsztynTV