Sokół nie polatał w Lublinie. Dotkliwa porażka z Motorem

Piłkarze II-ligowe Sokoła przegrali w wyjazdowym meczu z Motorem Lublin aż 1:4.

Ostródzianie zdobyli pierwszą bramkę w 10. minucie meczu, ale później trafiali już tylko gospodarze – w drugiej połowie potrzebowali zaledwie kwadransa, żeby trzy razy pokonać bramkarza Sokoła. Na 2:1 uderzył Paweł Mowlik, kolejne trafienie zaliczył Krzysztof Roposki, a Filip Wójcik w 65 minucie ustalił wynik pojedynku na 4:1.

Nie mieliśmy argumentów – mówi trener Sokoła – Piotr Jacek.

00:00 / 00:00

Jedyne co mogę zrobić to pogratulować drużynie trenera Saganowskiego. Grali z polotem, w pewnym sensie wybili nam piłkę z głowy. Nasze zagrożenie pod bramką przeciwnika wynikało wyłącznie ze stałych fragmentów gry. Tak naprawdę z gry nie byliśmy w stanie zagrozić.

Mogliśmy pokusić się o jeszcze większą zdobycz bramkową – przekonuje szkoleniowiec Motoru – Marek Saganowski.

Wynik pokazuje, że graliśmy ofensywnie i mogliśmy jeszcze strzelić przynajmniej jedno czy dwie bramki.

………………………

Motor Lublin – Sokół Ostróda 4:1 (1:1)
Bramki: R.Król (20′), Moskwik (52′), Ropski (58′), Wójcik (65′) – Mazurowski (10′)
Motor: Madejski – M.Król (89′ Rak), Grodzicki, Wawszczyk, Moskwik – Swędrowski, Kumoch (78′ Jagodziński) – Wójcik (78′ Pakulski), R.Król, Ceglarz (89′ Cichocki) – Ropski (71′ Świderski).
Sokół: Niezgoda – Zimmer, Mazurowski, Dobosz, Wicki, Brzuzy (73′ Czajkowski) – Gajda, Zalewski, Żwir, Kalinowski (73′ Mozler) – Wolny (73′ Siemaszko).
Żółte kartki: Moskwik (86′) – Wicki (3′), Żwir (74′)

Kolejna porażka Stomilu. Duma Warmii przegrała w Olsztynie z Chrobrym

Chrobry Głogów okazał się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla Stomilu. W meczu 29. kolejki I ligi piłki nożnej olsztynianie przegrali na własnym boisku 1:2. W 12. minucie...