DZIŚ: 20 °C pogoda dziś

Kolejna porażka Stomilu. Duma Warmii przegrała w Olsztynie z Chrobrym

Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów. Fot. Łukasz Kozłowski

Chrobry Głogów okazał się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla Stomilu. W meczu 29. kolejki I ligi piłki nożnej olsztynianie przegrali na własnym boisku 1:2.

W 12. minucie Chrobry objął prowadzenie, po błędzie olsztyńskich obrońców do siatki po raz pierwszy trafił Mikołaj Lebedyński. Dla gości była to pierwsza sytuacja pod bramką gospodarzy.

Stomil nie rzucił się do ataku, ale próbował stworzyć sobie sytuację do wyrównania. Mocno aktywny był Sam van Huffel, który strzałami z dystansu chciał zaskoczyć bramkarza gości. Nic z tego nie wyszło, a kolejny raz skutecznością popisał się Chrobry. Ponownie na listę strzelców wpisał się Lebedyński, który po dośrodkowaniu z prawej strony strzelił z woleja na 2:0.

Po przerwie trener Klepczarek wpuścił do gry dwóch ofensywnych graczy. Na placu zobaczyliśmy Grzegorza Kuświka oraz Adriana Szczutowskiego. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale nic nie wychodziło.

W 63. min Sam van Huffel nie wykorzystał rzutu karnego dla Stomilu. W 77. min biało-niebiescy mieli kolejny rzut karny i tym razem z 11 metrów nie pomylił się Szczutowski.

Za tydzień Stomil zagra na wyjeździe z GKS-em 1962 Jastrzębie. Początek meczu w sobotę (15 maja) o godz. 17.

……………….

Powiedzieli po meczu

Trener Stomilu – Piotr Klepczarek.

00:00 / 00:00

Jest nam przykro, że przegrywamy spotkanie w taki sposób. W spotkaniu z tak doświadczonym zespołem jedna połowa nie wystarczy, żeby zdobyć punkty.

Trener Chrobrego Głogów – Ivan Djurdevic.

Wiedzieliśmy, że Stomil jest drużyną, która na swoim stadionie nie osiąga zbyt dobrych wyników. Wiedzieliśmy, że mecz nie będzie łatwy. Stomil wszedł lepiej w mecz niż my i miał kilka okazji, ale my byliśmy bardziej skuteczni.

……………….

Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów 1:2 (0:2)
0:1 – Mikołaj Lebedyński (11′), 0:2 – Mikołaj Lebedyński (25′), 1:2 – Adrian Szczutowski (76′ – karny).
Żółte kartki – Stomil Olsztyn: Jonatan Straus, Grzegorz Kuświk. Chrobry Głogów: Mateusz Machaj, Mavroudis Bougaidis.
Sędzia: Paweł Pskit (Zgierz). Mecz bez udziału publiczności.

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński – Janusz Bucholc, Damian Byrtek, Jurich Carolina, Jonatan Straus (46′ Adrian Szczutowski) – Damian Sierant (82′ Maciej Spychała), Sam van Huffel, Mateusz Skrzypczak (46′ Grzegorz Kuświk), Koki Hinokio – Wojciech Łuczak, Jakub Mysiorski.

Olimpia u siebie, Sokół na wyjeździe. Drugoligowcy powalczą o punkty

Przed drużynami z Ostródy i Elbląga kolejna seria spotkań piłkarskiej II ligi. Zawodnicy Sokoła Ostróda jadą do Lublina, żeby tam powalczyć o ligowe punkty z miejscowym...