Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śnieg na drogach i chodnikach. Obfite opady spowodowały liczne utrudnienia na drogach regionu

Fot. Ł. Węglewski

W wielu miejscach Warmii i Mazur występują utrudnienia na drogach. Jest bardzo ślisko, a na uliczkach osiedlowych samochody mają problemy z wyjechaniem z parkingów.

Kierowcy powinni uważać na krajowej 7 w Małdytach, gdzie zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Niebezpiecznie jest również na drodze numer 58 między Piszem a Rucianem Nidą. W Szerokim Borze ciężarówka wjechała do rowu. Obowiązuje tam ruch wahadłowy. Słuchacze wysyłają nam zdjęcia z krajowej 16, gdzie w Sorkwitach do rowu wjechał autobus. Tam także należy spodziewać się utrudnień.

Na drogach krajowych i wojewódzkich pracuje kilkadziesiąt pługów, solarek i piaskarek. Wszystkie trasy są przejezdne. Jak informuje Grzegorz Kwieciński z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie kolejny raz zima zaatakowała mocnymi opadami. Ze względu na zalegający śnieg są utrudnienia w komunikacji.

Wszystkie siły są rzucone na drogi. Na chwilę obecną pracują 52 pługi i pługopiaskarki i 70 osób. Opady śniegu przesuwają się na wschód, ale tam przechodzą w deszcz ze śniegiem. Kierowców prosimy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak informują strażacy, po nocnych opadach śniegu, wyjeżdżali ponad 20 razy do powalonych na drogę drzew – głównie w powiatach ostródzkim i iławskim.

 

 

Autor: M.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, śnieg
Wszystko co dobre szybko się kończy. Koniec ferii zimowych na Warmii i Mazurach

To ostatni beztroski weekend. W poniedziałek, po dwutygodniowej przerwie, do szkół wracają uczniowie z województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Ferie zimowe rozpoczęli 19 stycznia. W obydwu regionach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV