Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Służby kryzysowe są w pogotowiu. Topniejący śnieg zwiększa ryzyko podtopień

Wszystkie służby kryzysowe w powiecie elbląskim są przygotowane do działania w razie roztopów, które niosą niebezpieczeństwo powodziowe. Groźne jest szybkie topienie się śniegu, który zasila potoki górskie na wysoczyznach pasłęckiej i elbląskiej.

Po opadach śniegu, służby gminne i strażacy z Pasłęka sprawdzają rzeczki, które tydzień temu znacznie się podniosły i podtopiły domostwo w Stegnach. Teraz sytuacja jest stabilna. Rzeka Wąska jest obecnie w stanach średnich, a jej wysokość odczytywana zdalnie.

Potoki trzeba jednak sprawdzać osobiście, bo tam monitoring jest znacznie utrudniony. Elszka, Silwa czy Sała są o tyle niebezpieczne, że woda bardzo szybko przybiera i sytuacja staje się dynamiczna

– podkreśla Patryk Kwieciński, szef zarządzania kryzysowego w Pasłęku.

00:00 / 00:00

Jeżeli w nocy wróci mróz, a w ciągu dnia będzie cieplej to wtedy zagrożenie powodzią w powiecie elbląskim będzie malało. Teraz stan wysoki utrzymuje się na rzekach Elbląg i Nogat u ujścia do Zalewu Wiślanego. Jezioro Druzno, do którego spływają potoki jest poniżej stanu alarmowego.

.
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Elbląg, podtopienia, rzeka, śnieg, Wysoczyzna, Pasłęk, Potok, zina
Spadła liczba zakażeń i wymazów w Elblągu i Braniewie

Oddziały covidowe w Szpitalu Miejskim w Elblągu wciąż są wypełnione. Lepsza sytuacja jest w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie. W elbląskim szpitalu leczonych jest teraz 72...

Zamknij
RadioOlsztynTV