Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spadła liczba zakażeń i wymazów w Elblągu i Braniewie

Punkt drive-thru w Elblągu. Fot. 43 BLP w Braniewie

Oddziały covidowe w Szpitalu Miejskim w Elblągu wciąż są wypełnione. Lepsza sytuacja jest w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie.

W elbląskim szpitalu leczonych jest teraz 72 pacjentów, w tym czterech przebywa pod respiratorami. W placówce w Braniewie jest 33 chorych. Według Ministerstwa Zdrowia, w powiatach: elbląskim i braniewskim spadła liczba zakażeń i wykonuje się tam bardzo mało wymazów, które mogą potwierdzić lub wykluczyć obecność koronawirusa.

Badanie można wykonać w wielu miejscach: laboratoriach medycznych, szpitalach czy w punkcie drive-thru, prowadzonym przez żołnierzy WOT. Jest on czynny codziennie w dni robocze.

Procedura badania jest prosta i szybka. Wystarczy podjechać samochodem i przekazać żołnierzowi swoje zlecenie na badanie, które jest od razu rejestrowane w systemie. Potem podjeżdża się już na wymaz

– wyjaśnia ppor. Bartłomiej Dąbrowski z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie.

00:00 / 00:00

Mobilny punkt wymazowy znajduje się na parkingu przy hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135. Wymazy są pobierane w poniedziałki w godzinach od  8 do 14, natomiast od wtorku do piątku punkt czynny jest od 10 do 14.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Braniewo, WOT, koronawirus, COVID-19, zakażenia
Prawie 12 tys. zakażeń koronawirusem w kraju. Jak wygląda sytuacja w regionie?

11 902 nowe zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 117 osób chorych na COVID-19. W Warmińsko-Mazurskiem jest 267 zakażeń i nie odnotowano żadnego zgonu, podobnie jak w...

Zamknij
RadioOlsztynTV