Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ślisko na drogach i chodnikach Warmii i Mazur!

Jak informują słuchacze Polskiego Radia Olsztyn, bardzo ślisko jest nawet na krajowej 7 między Ostródą a Elblągiem.

Na trasach krajowych uważać trzeba na 16, szczególnie między Mrągowem a Orzyszem oraz na 59 z Mrągowa do Giżycka. Trudne warunki jazdy utrzymują się również m.in. na trasie wojewódzkiej 592 łączącej Bartoszyce, Kętrzyn i Giżycko i wojewódzkiej 527 z Morąga do Pasłęka. Najgorzej jest na bocznych i lokalnych trasach i tam trzeba zachować szczególna ostrożność. Piesi także muszą być ostrożni, bo wiele chodników jest oblodzonych i bardzo śliskich.

Synoptycy ostrzegają przez bardzo silnymi mgłami w północno-zachodniej części województwa warmińsko- mazurskiego. W okolicach Elbląga i Pasłęka, czyli m.in. na trasie krajowej nr 7 z Warszawy do Gdańska oraz na krajowej 22 do największego polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Grzechotkach, widoczność spadła poniżej 50 metrów.

Temperatury ujemne, za wyjątkiem Elbląga, Kętrzyna i Gołdapi, gdzie jest zero stopni. W ciągu dnia miejscami może popadać marznąca mżawka powodująca gołoledź. Opady przemieszczają się z północy na południe. Dodatkowe utrudnienie to silne zamglenia i mgły.

 

 (karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, ślisko, pogoda, gołoledź
Coraz częściej ptaki nie odlatują na zimę

Zimy są coraz łagodniejsze i coraz więcej ptaków, kiedyś o tej porze roku nieobecnych, można teraz w Polsce i w regionie zaobserwować. W Olsztynie świetnie sobie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV