Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skusiła go chęć szybkiego zysku. Olsztynianin stracił 140 tysięcy złotych

140 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Olsztyna, który postanowił zainwestować oszczędności życia. Podczas przeglądania stron internetowych znalazł ogłoszenie informujące o możliwości szybkiego i pewnego zarobku.

Jak powiedział młodszy aspirant Jacek Wilczewski z olsztyńskiej komendy policji, mimo iż nie było wiadomo, gdzie będą lokowane pieniądze, 69-latek wypełnił formularz rejestrujący.

Już po chwili zadzwoniła do niego osoba podająca się za doradcę inwestycyjnego. Osoba ta poradziła mu, aby zalogował się na swoim koncie bankowym i zainstalował na swoim komputerze i telefonie specjalną aplikację. Miała ona służyć do bieżącej obsługi inwestycji. Oszukany nie wiedział, że instaluje program, który pozwolił sprawcom uzyskać nieograniczony dostęp do jego urządzeń i rachunku bankowego

– wyjaśnił.

Oszuści wykonali kilka operacji, wypłacając wszystkie oszczędności swojej ofiary.

To nie jedyne przypadki w regionie, o których informuje dziś warmińsko-mazurska policja. Mieszkanka Bartoszyc straciła w ten sam sposób 13 tysięcy złotych, a seniorka z Ostródy 50 tysięcy.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: L. Tekielski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pieniądze, Olsztyn, zysk, oszustwo, inwestycja, oszuści, konto, doradca, zarobek
Podawali się za bankowców. Kilkanaście osób z zarzutami oszustwa i prania pieniędzy

Policjanci olsztyńskiego wydziału Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości ustalili tożsamość 18 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podszywając się pod pracowników banków grupa dokonała oszustwa,...

Zamknij
RadioOlsztynTV