Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Silne podmuchy wiatru na mazurskich jeziorach. „Dla ratowników to niezły test przed pełnią sezonu”

Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Dziś na mazurskich jeziorach zdarzają się podmuchy wiatru o sile 7 stopni w skali Beauforta. Mazurscy ratownicy apelują o ostrożność.

Od dziś nad mazurskimi jeziorami rozpoczynają służbę cztery karetki wodne. Będą dyżurować w Kamieniu nad Bełdanami, Rynie, Giżycku i Sztynorcie.

W weekend zanotowano na wodzie wiele wypadków, jedna osoba wyziębiona trafiła do szpitala. Od poniedziałku ma Mazurach stacjonują karetki wodne.

Dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) Mariusz Raubo powiedział, że dziś rano na mazurskich jeziorach jest bardzo dynamiczna sytuacja pogodowa.

Momentami wieje z siłą 7 stopni w skali Beauforta, apelujemy do żeglarzy o uwagę i ostrożność na wodzie.

Podobne warunki pogodowe panowały na mazurskich jeziorach w weekend. Na wodzie odnotowano wtedy wiele zdarzeń: wywrotkę jachtu, 5 akcji technicznych, 6 akcji, w których udzielano żeglarzom pomocy.

Poszkodowanych było w sumie 25 osób, jedna wyziębiona trafiła do szpitala – powiedział Raubo i oddał, że dla mazurskich ratowników miniony weekend był „niezłym testem przed pełnią sezonu”. W weekend ratownicy w okolicach Pisza wypływali też na wodę profilaktycznie i apelowali do żeglarzy o ostrożność.

Fot. Ł. Węglewski

 

Autor: PAP
Redakcja: B.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mazury, wiatr, jeziora, żeglarze, MOPR, Wielkie Jeziora
Na Mazurach pojawili się turyści. „Z dnia na dzień topnieją miejsca noclegowe na lipiec i sierpień”

W najbliższy długi czerwcowy weekend wolne są już tylko pojedyncze pokoje. Znalezienie wolnych miejsc na lipiec i sierpień także jest niełatwe. Wreszcie są turyści, na wodzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV