Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Siedzenie nas zabija

– Siedzenie zwiększa ryzyko chorób onkologicznych o jedną trzecią – mówił w audycji Na zdrowie prof. dr hab. n. med. Sergiusz Nawrocki, który kieruje Katedrą Onkologii Collegium Medicum i Kliniką Radioterapii Szpitala MSWiA z Warmińsko-Mazurskiego Centrum Onkologii w Olsztynie.

Dzięki rzuceniu palenia, wprowadzeniu aktywności i racjonalnej diety możemy w 50-60 procentach ograniczyć ryzyko wystąpienia raka. Gościem audycji była również artystka Ewa Cichocka z zespołu Czerwony Tulipan, która przyznaje, że o zdrowie zaczęła dbać z wiekiem.

Na zakończenie o sukcesach Kliniki Budzik w Olsztynie mówili dr Piotr Siwik – koordynator zakładu rehabilitacji, Sylwia Smiszek – fizjoterapeutka oraz Aleksandra Szczypta – psycholog. Ze śpiączki wybudzili się kolejni pacjenci. W ostatnich trzech miesiącach to aż pięć osób. Audycja Na zdrowie w Radiu Olsztyn w soboty po godzinie 9.

Posłuchaj audycji Agnieszki Lipczyńskiej

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w zdrowie, onkologia, rak, choroby
W Światowym Dniu Walki z Rakiem lekarze przypominają o badaniach

4 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem. Lekarze przypominają o badaniach i przestrzegają, żeby zwrócić również uwagę na odpowiedni tryb życia, dietę i aktywność fizyczną....

Zamknij
RadioOlsztynTV