Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

September Symphony, czyli koncert w 20. rocznicę ataku na WTC

W przeddzień 20. rocznicy zamachu na World Trade Center o godzinie 19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbędzie się okolicznościowy koncert.

Jak mówi dyrektor filharmonii Piotr Sułkowski, jest to gest solidarności z wszystkimi, którzy cierpią z powodu wydarzeń z 11 września 2001 roku. Publiczność filharmonii usłyszy wykonania trzech utworów.

Zaproponowałem symfonię, która z tej okazji została specjalnie napisana przez Wojciecha Kilar, czyli September Symphony. Oprócz tego Adagio na smyczki Samuela Barbera, które było bardzo często wykonywane w filmach, które okrążyły świat zaraz po tej tragedii. Zaprezentujemy także premierowe wykonanie w Polsce waltorniowego koncertu, który nie jest bezpośrednio związany z tym wydarzeniem, ale przez naszego solistę i przez amerykańskiego kompozytora, który popełnił ten utwór idealnie pasuje do koncertu poświęconego tragedii na WTC.

00:00 / 00:00

Ponadto z okazji rocznicy w Galerii Marszałkowskiej w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystawa nigdy wcześniej nie pokazywanych fotografii wykonanych w dniu 11 września 2001 roku w Nowym Jorku.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, World Trade Center
„Muzyka kobiet. Kobiety w muzyce”. W Olsztynie rozpoczęła się jubileuszowa konferencja poświęcona muzyce

"Muzyka kobiet. Kobiety w muzyce" - pod takim hasłem w Olsztynie rozpoczęła się jubileuszowa, 50. Konferencja Muzykologiczna Związku Kompozytorów Polskich. Do Kortowa - najpiękniej położonego miasteczka...

Zamknij
RadioOlsztynTV