DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Sensacyjne zwycięstwo Stomilu z GKS-em. Biało-niebiescy walczą dalej o utrzymanie w I lidze

Stomil Olsztyn wygrał z GKS-em Katowice 1:0 po bramce Artura Siemaszko z rzutu karnego. Fot. Artur Szczepański

Choć nie byli faworytem, to pokusili się o niespodziankę i wygrali! W meczu 29. kolejki piłkarze Stomilu Olsztyn pokonali przed własną publicznością GKS Katowice 1:0 i przedłużyli nadzieję na utrzymanie w I lidze.

Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 58 minucie z rzutu karnego Artur Siemaszko, który podkreślił, że w tym meczu zespół pokazał charakter i walkę.

00:00 / 00:00

Radości po spotkaniu nie krył również trener Dumy Warmii – Kamil Kiereś.

Bramkarz olsztynian – Michał Leszczyński – zwracał uwagę, by nie patrzeć na wyniki przeciwników, tylko skupić się na sobie.

Niezadowolony z gry swojego zespołu szczególnie w drugiej połowie był szkoleniowiec GKS-u, Jacek Paszulewicz.

I jeszcze obrońca GKS-y, Lukas Klemenz.

…………………………

Stomil Olsztyn -GKS Katowice 1:0 (0:0)
1:0 -Artur Siemaszko (58′ karny)
Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński – Lukáš Kubáň, Paweł Baranowski, Łukasz Sołowiej, Remigiusz Szywacz – Wołodymyr Tanczyk, Paweł Głowacki, Marcin Stromecki (80′ Wiktor Biedrzycki), Grzegorz Lech (80′ Dani Ramírez), Piotr Głowacki – Artur Siemaszko (90′ Paweł Abbott).
GKS Katowice: Maciej Wierzbicki – Kamil Słaby, Mateusz Kamiński, Lukas Klemenz, Mateusz Mączyński – Dawid Plizga (62′ Adrian Błąd), Bartłomiej Poczobut, Łukasz Zejdler (62′ Tomasz Foszmańczyk), Andreja Prokić, Wojciech Słomka – Wojciech Kędziora (71′ Dalibor Volaš).

…………………………

Tabela

…………………………

Redakcja: Ł.Węglewski/A. Dybcio

Więcej w piłka nożna, Stomil Olsztyn
26. kolejka III ligi piłki nożnej za nami. Są niespodzianki!

W 26. kolejce trzeciej ligi Huragan Morąg niespodziewanie uległ MKS-owi Ełk 0:2. Trener Czesław Żukowski podkreślał, że problemem jego drużyny jest nierówna gra. - Kilka dni...