Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sensacyjne nagrania J.Wilka

Kandydat PiS na prezydenta Elbląga Jerzy Wilk.
Fot. M.Stankiewicz.

W nocy internecie zostało opublikowane nagranie, które ma skompromitować kandydata Prawa i Sprawiedliwości w niedzielnych wyborach prezydenckich w Elblągu.

To manipulacja i metody ze stanu wojennego – mówi Jerzy Wilk.

Jesteśmy dalecy od wykorzystywania taśm, które pośrednio mierzą w nas- odpowiada sztab Elżbiety Gelert.

W dźwiękowym, kilkunastominutowym nagraniu, w którym zdjęcie Jerzego Wilka z Prawa i Sprawiedliwości sugeruje, że jest autorem słów, padają wypowiedzi dotyczące osób, polityków i partii zaangażowanych w elbląskie referendum. Mowa jest m.in. o kandydatce PO Elżbiecie Gelert i dokonanych przez nią rzekomych zmianach w statucie jednego ze szpitali. Wszystko przeplatane niecenzuralnymi słowami. Nie wiadomo kto jest autorem nagrania.

Zdaniem Jerzego Wilka nagranie jest manipulacją, w którym zostały wykorzystane metody podsłuchów. Jak powiedział Jerzy Wilk w rozmowie z Radiem Olsztyn referendum w Elblągu się nie zakończyło, a osoby, które czują się zagrożone, posuwają się do metod, które znam z czasów UB, SB i stanu wojennego:

00:00 / 00:00

Kandydat PiS nie wykluczył, że w związku z nagraniem jego sztab wystąpi na drogę prawną.

Taśmy godzą również w Platformę Obywatelską – ocenił Oliwier Pietrzykowski ze sztabu Elżbiety Gelert. Według niego są tam insynuacje na temat szpitala, którym sztab będzie zaprzeczał. Pietrzykowski podkreślił, że nagranie nie wyszło ze strony Platformy Obywatelskiej:

00:00 / 00:00

Całość została zamieszczona na popularnym serwisie internetowym, umożliwiającym bezpłatne umieszczanie i oglądanie filmów. Jeszcze nocą przekierowania trafiły na strony portalu społecznościowego i lokalnych serwisów internetowych. (msochac/bsc/as)

Posłuchaj relacji z Elbląga Mirosława Sochackiego:

00:00 / 00:00

 


ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wybory
„Nie będzie czarnego PR”

Nie było i nie będzie "czarnego PR" pod adresem rodziny Jerzego Wilka - zapewnia Elżbieta Gelert. Kandydatka Platformy na prezydenta Elbląga odniosła się do słów swojego...

Zamknij