Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sensacja na zakończenie rajdowego sezonu

Dużym zainteresowaniem kibiców cieszyła się replika Forda Sierry, jaką jeździł Marian Bublewicz. Fot. M.Świniarski

Sensacyjnym zwycięstwem Łukasza Markiewicza, jadącego Mitsubishi Lancerem zakończyło się w Olsztynie coroczne samochodowe Grand Prix WBS Bank, kończące rok w warmińsko – mazurskim świecie rajdów samochodowych. Imprezę zorganizował Automobilklub Warmiński.

Zwycięzca pojechał czysto, nie potrącił szykan, a zrobili to rywale jadący dużo mocniejszymi autami. Markiewicz w pokonanym polu zostawił m.in. Zbigniewa Staniszewskiego, czy Radosława Typę. Popularny „Stanik” stracił do zwycięzcy 2,6 sekundy i oznaczało to drugie miejsce w rywalizacji. Pytaliśmy go nie tylko o feralne szykany, ale również o to, czy wystartuje w przyszłorocznym Rajdzie Polski.

Posłuchaj rozmowy ze Zbigniewem Staniszewskim.

Trzecie miejsce zajął Mistrz Polski w klasie HR4 – Marcin Kurp z Dobrego Miasta. Jego zdaniem, było to bardzo ciekawe widowisko. Dodał również, że nadal nie jest pewny udziału w całym cyklu Mistrzostw Polski.

Posłuchaj rozmowy z Marcinem Kurpem.

00:00 / 00:00

Dwa razy szykanę potrącił kolejny z faworytów – Radosław Typa, który wraca do rajdowego jeżdżenia po dwóch latach od groźnego wypadku na rajdzie Karkonoskim. Błędy kosztowały go wypadnięcie poza podium.

Posłuchaj wypowiedzi Radosława Typy.

00:00 / 00:00

Uwagę kibiców zwracał również Sebastian Chrzanowski. Olsztynianin został w tym sezonie Mistrzem Łotwy w klasie 1600. Teraz zamierzał godnie pożegnać się ze swoimi fanami.

Posłuchaj wypowiedzi Sebastiana Chrzanowskiego.

M.Świniarski

 

Więcej w Radosław Typa, Zbigniew Staniszewski, Grand Prix, Sebastian Chrzanowski, Marcin Kurp, Automobilklub Warmiński
Olsztyńsko – bartoszycka załoga w błyskach fleszy podczas rajdowej gali na Łotwie

Olsztyński kierowca rajdowy Sebastian Chrzanowski pojechał na Łotwę, gdzie razem z pilotem Adamem Biniędą, był jedną z gwiazd prestiżowej gali tamtejszego Związku Motorowego. Olsztyńsko - bartoszycka...

Zamknij
RadioOlsztynTV