Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Seniorka okradała supermarket, bo brakowało jej na jedzenie

73-latka z Iławy 25 razy okradła miejscowy supermarket. Kobieta robiła to, bo brakowało jej pieniędzy na jedzenie.

Supermarket zgłosił problem kradzieży towaru policji. A funkcjonariusze po obejrzeniu nagrań ze sklepowego monitoringu ustalili, że drobne produkty kradnie 73-latka. Seniorka zabierała bez płacenia m.in. pomidory, pieczarki, seler, śmietanę, chleb i herbatę. Obliczono, że zrobiła tak 25 razy, a wartość produktów, które zabrała ze sklepu oszacowano na tysiąc 300 złotych.

Kobieta została zatrzymana. Tłumaczyła policjantom, że ma bardzo niską emeryturę i do kradzieży zmusiła ją zła sytuacja materialna. Niestety – jak podaje iławska policja – nie uchroni to seniorki od odpowiedzialności karnej. Przed kilkoma miesiącami w Iławie był podobny przypadek. 68-latka także kradła jedzenie ze sklepów. Obu seniorkom grozi do 5 lat więzienia.

W województwie warmińsko-mazurskim nie ma sklepów socjalnych, w których osoby ubogie mogą taniej kupić jedzenie. Ci, którym brakuje na żywność mogą korzystać z lodówek społecznych lub pomocy opieki społecznej, czy innych instytucji pomocowych.

Posłuchaj relacji Wojciecha Chromego

00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w kradzież, sklep
Uwierzyła fałszywym policjantom CBŚ. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Prawie 70 tysięcy złotych straciła seniorka z Olsztyna, która uwierzyła oszustom. Kobieta odebrała telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako policjant. Potem zadzwonił kolejny, tym razem...

Zamknij
RadioOlsztynTV