Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senator Orzechowska o dodatku węglowym. Posłuchaj Porannych Pytań

Fot. B.Świerkowska-Chromy

Nie ze wszystkim poprawkami się zgadzamy – tak o przegłosowanych przez Senat poprawkach do ustawy o dodatku węglowym mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn senator PiS Bogusława Orzechowska.

Dodała, że ważne jest tempo wejścia w życie ustawy.

Na pewno ta ustawa powinna być przyjęta i to na tyle wcześnie, żeby ci, którzy kupują węgiel, mogli wykorzystać dodatek.

Przypomnijmy, że przepisy zakładają wypłatę 3 tysięcy złotych gospodarstwu domowemu, gdzie głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe. Wszystkie te urządzenia muszą być zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem. W składzie paliwa ogrzewającego musi być co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

Ustawą ma dziś zająć się Sejm.

Wzrost zakażeń koronawirusem

U blisko 4, 5 tys. osób wykryto wczoraj w kraju nowe zakażania koronawirusem potwierdziła senator Bogusława Orzechowska. Gość audycji – lekarz pediatra – zaznaczyła, że w swojej praktyce także widzi wzrost zakażeń.

Rzeczywiście zauważa się wzrost liczby chorych, natomiast przebieg choroby jest na szczęście dużo łagodniejszy. Jednak jest do choroba, która nadal jest groźna dla osób niezaszczepionych.

Od 22 lipca na czwartą dawkę szczepionki mogą zapisywać się osoby, które ukończyły 60. rok życia oraz te, które mają obniżoną odporność pod warunkiem, że ukończyły 12. rok życia. Już wcześniej tzw. drugą dawką przypominającą mogły szczepić się osoby mające 80 lat i więcej. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że „4 dawka dla szerszej populacji, będzie dostępna z początkiem września”.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Inflacja i podwyżki w budżetówce. Posłuchaj Porannych Pytań

Inflacja w lipcu była taka, jak w czerwcu – ale to nie oznacza, że wzrost cen się stabilizuje – mówili goście Porannych Pytań Radia Olsztyn. Tematem...

Zamknij
RadioOlsztynTV