Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senator Bogusława Orzechowska: Będzie dofinansowanie szpitali powiatowych i likwidacja tzw. PRL-owskich

O zdrowiu było krótko, ale to znaczy, że sensownie – tak część exposé Mateusza Morawieckiego poświęconą zdrowiu oceniła w Porannych pytaniach senator PiS Bogusława Orzechowska.

Senator podkreślała, że premier mówił o kontynuacji działań rządu w zakresie ochrony zdrowia.

Jest zapowiedź, że będą kontynuowane i rozszerzane plany dotyczące dalszych działań prozdrowotnych i rozwoju opieki medycznej. Już wcześniej wiedzieliśmy, że będzie dofinansowanie szpitali powiatowych odnośnie możliwości ich rozwoju i likwidacja szpitali PRL-owskich.

W części programowej dotyczącej zdrowia premier mówił o badaniach przesiewowych 40-latków, zapowiedział przeznaczenie miliarda złotych dla Narodowego Instytutu Onkologii oraz utworzenie funduszu na rzecz modernizacji szpitali.

Senator PiS Bogusława Orzechowska skomentowała także wybór Donalda Tuska na szefa Europejskiej Partii Ludowej. Były premier otrzymał poparcie 491 delegatów. Przeciwko jego kandydaturze oddano 37 głosów.

Był jedynym kandydatem na szefa Europejskiej Partii Ludowej i jego wybór był sprawą oczywistą, ale zależał od tego ile osób będzie na niego głosowało. Była zdecydowana większość, czyli 93 procent, ale nie 100 procent.

Donald Tusk – były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, obecny przewodniczący Rady Europejskiej został wybrany na szefa EPL na kongresie tego ugrupowania w Zagrzebiu. Jego kadencja potrwa 3 lata.

Posłuchaj Porannych Pytań

Fot. Agnieszka Chmielewska

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rząd, senator, szpitale, expose, video, Bogusława Orzechowska
M.Gornowicz: rosnące płace obciążają budżet Olsztyna. J.Babalski: miasto powinno być oszczędniejsze w wydawaniu pieniędzy

O finansach Olsztyna i projekcie przyszłorocznego budżetu Krzysztof Kaszubski rozmawiał z Mirosławem Gornowiczem - przewodniczącym komisji budżetu i finansów olsztyńskiej Rady Miasta z klubu radnych Ponad...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV