Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sebastian Najmowicz: Przygotowuję się do dłuższych dystansów. W planach start w Ameryce

Pierwszy raz wyjeżdżam na obóz zagraniczny z prawdziwego zdarzenia. Mam nadzieję, że to zaprocentuje w sezonie – tak o swoich przygotowaniach do startów w 2018 roku mówił  jeden z najlepszych triathlonistów w kraju, olsztynianin Sebastian Najmowicz.

Zawodnik z Warmii do najbliższego sezonu przygotowuje się szczególnie intensywnie. Kluczowym elementem ma być zagraniczny obóz.

W tym roku postawiłem na przygotowania do dłuższych dystansów. Muszę więc ciężej trenować. Sezon triathlonowy zimą, szczególnie w Polsce, jest dosyć ciężki. To trudne treningi w domu, w czterech ścianach. W tym roku mam możliwość wyjechania na obóz z prawdziwego zdarzenia. Spędzę 5 tygodni na Wyspach Kanaryjskich. Mam nadzieję, że zaprocentuje to w sezonie.

– powiedział zawodnik.

Sebastian w nowym sezonie stawia nie tylko na starty w Polsce, ale także wyjazdy zagraniczne. W kalendarzu planowany jest także wyjazd na zawody do Ameryki.

Planuję kilka startów w kraju. Wisienką na torcie mają być te zagraniczne. Chciałbym wystartować w Stanach Zjednoczonych, może w Szwecji i Niemczech. Najważniejszy planuję w Stanach Zjednoczonych. Mam nadzieję, że dojdzie do skutku. Nie chcę jeszcze zdradzać, gdzie wystartuję. Wkrótce podzielę się tą informacją w mediach społecznościowych.

– zakończył olsztynianin.

Sebastian Najmowicz to jeden z czołowych polskich triathlonistów. W 2016 roku brał udział w Mistrzostwach Świata w Australii na dystansie Ironman 70.3 (1,9 km-90 km-21,1 km). W 2017 podczas swojego debiutu na dystansie pełnego Ironmana zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski uzyskując przy tym czas 8:33:11 (najlepszy debiut w historii Polski na tym dystansie). Od ubiegłego roku jest trenerem olsztyńskiej żeńskiej grupy trithlonowej 3Life Team.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Triathlon, trening, Sebastian Najmowicz, 3Life Team
Ciekawostki, starty Polaków, sportowcy z Warmii i Mazur. Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o Igrzyskach w Korei

23. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu rozpoczynają się oficjalnie 9 lutego, jednak już dzień wcześniej sportowcy rozpoczną rywalizację. Kiedy startują Polacy? Ilu zawodników z Warmii i...

Zamknij
RadioOlsztynTV