Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Samotność nie wyjeżdża na wakacje”. Seniorzy potrzebują pomocy lub towarzystwa

Co piąty polski senior po 80. roku życia wychodzi z domu raz na pół roku lub rzadziej. „Samotność nie wyjeżdża na wakacje” to kampania Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa w Olsztynie, która czeka na wolontariuszy.

– Czekają także seniorzy, często niestety zapomniani przez otaczających ich ludzi – mówi Aneta Fabisiak-Hill z fundacji FOSa. – Zachęcamy, żeby rozejrzeć się wokół, może wśród sąsiadów jest osoba starsza, która potrzebuje pomocy lub towarzystwa.

00:00 / 00:00

Do udziału w akcji zachęca Stanisław Brzozowski, społeczny rzecznik praw osób starszych na Warmii i Mazurach, jedyny taki rzecznik w Polsce, który dodaje, że seniorów nie stać na wyjazd wakacyjny.

– To wynika z sytuacji finansowej osób starszych (…) Takie odcięcie się od społecznego funkcjonowania, także w tej sferze wypoczynku, rozrywki powoduje izolację, a izolacja powoduje depresję – mówi Stanisław Brzozowski.

00:00 / 00:00

Koordynatorzy kampanii „Samotność nie wyjeżdża na wakacje” przypominają, że wolontariusze, na których mogą polegać samotni seniorzy, potrzebni są przez cały rok i zapraszają wszystkich chętnych do kontaktu i współpracy.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, senior, wakacje, wolontariusze, samotność
Bliższe Spotkania – 08.07.2021

Czy tegoroczne wakacje mogą być offline, czyli bez internetu? Dzieci i młodzież jeszcze długo będą odczuwać skutki izolacji spowodowanej pandemią. Badania przeprowadzone na rzecz kampanii społecznej...

Zamknij
RadioOlsztynTV