Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorząd województwa nadal bez skarbnika. Marszałek uspokaja: Brak skarbnika nie komplikuje funkcjonowania urzędu

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Fot. Łukasz Sadlak

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin przyznał, że osoba, którą chciał ustanowić skarbnikiem województwa zrezygnowała z ubiegania się o urząd.

Na dzisiejszej sesji sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego radni mieli głosować nad kandydaturą nowego skarbnika województwa. Gustaw Marek Brzezin wielokrotnie deklarował, że w marcu powinna zostać powołana osoba, która będzie pełniła to stanowisko. Niespodziewanie marszałek  poprosił o zdjęcie głosowania ws. skarbnika z porządku obrad.

Powód jest prozaiczny, osoba, która miała być skarbnikiem wycofała się, powiedziała, że nie chce pełnić tego stanowiska.

Województwo warmińsko-mazurskie nie ma skarbnika od końca stycznia, kiedy nagle zmarł pełniący ten urząd od 2000 roku Marek Bauman. Marszałek Brzezin zapewnił, że brak skarbnika nie komplikuje w żaden sposób funkcjonowania urzędu i dodał

Są udzielone szerokie pełnomocnictwa i urząd funkcjonuje. Skarbnik jest potrzebny do zaciągnięcia kredytu, ale na razie nie planujemy wzięcia kredytu więc wszystko jest w porządku.

Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski w Olsztynie

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w marszałek, Urząd Marszałkowski, skarbnik, Marek Brzezin
Pieniądze na termomodernizację są, ale coraz trudniej o unijne dotacje. Dlaczego?

Bardzo dużo wniosków o unijne dofinansowanie termomodernizacji domów jest odrzucanych alarmuje słuchacz Radia Olsztyn. Krzysztof Wołodkiewicz jest audytorem energetycznym i rocznie składa do Urzędu Marszałkowskiego kilkadziesiąt...

Zamknij
RadioOlsztynTV