Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sądowych przesyłek nie dostarczy już listonosz

Listonosz Poczty Polskiej

Od tego roku przesyłek sądowych, prokuratorskich i komorniczych nie dostarcza Poczta Polska, a Polska Grupa Pocztowa, która wygrała przetarg rozpisany przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Jest tym zaniepokojone Prawo i Sprawiedliwość, które zwołało w Olsztynie konferencję prasową. Warmińsko-mazurski poseł PiS Jerzy Szmit twierdzi, że są miejsca, gdzie odbiór przesyłek może być krępujący. Tak jest np. w Olkuszu, gdzie przesyłki odbiera się w lombardzie obok zakładu bukmacherskiego i salonu gier. Również na Warmii i Mazurach są miejsca, w których raczej nie wypada odbierać listów z sądów od prokuratorów czy komorników:

00:00 / 00:00

W postępowaniach sądowych czy komorniczych bardzo ważne jest przestrzeganie terminów. Zdaniem mecenasa Lecha Obary nie ma co liczyć na to, że sprzedawcy w sklepach, kioskach czy fryzjerzy będą mieli taką samą wiedzę na ten temat co przeszkoleni pracownicy Poczty Polskiej.

00:00 / 00:00

Wątpliwości mecenasa budzi też zachowanie w takich punktach prawa do prywatności i dyskrecji.
Z kolei poseł Jerzy Szmit zwrócił uwagę, że w kilku gminach na Warmii i Mazurach Polska Grupa Pocztowa nie ma swojego punktu odbioru przesyłek. (kkasz/bac)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, poczta, prokurator, komornik, list
Komornik z Działdowa może stracić prawo do wykonywania zawodu

Komornik z Działdowa, który przez lata rozsprzedawał zarekwirowane dobra za bezcen, najprawdopodobniej straci prawo do wykonywania zawodu. Komornik zaniżał wyceny rekwirowanych przedmiotów i sprzedawał majątki za...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV