Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sądowy spór o olsztyńskie tramwaje daleki od zakończenia. Proces Olsztyna z hiszpańską firmą FCC trwa już ponad 3 lata

Proces miasta Olsztyn i hiszpańskiej firmy FCC. Fot. A. Piedziewicz

Jedna ze stron zapowiada złożenie wniosku o powołanie biegłych. Proces między Olsztynem a hiszpańską firmą FCC trwa już ponad 3 lata.

Na jednej z pierwszy rozpraw sąd wystąpił z wnioskiem o opinię biegłych. To spowodowało 2-letnią przerwę w rozprawach. Po ich wznowieniu w listopadzie ubiegłego roku, nastąpiła kolejna, niemal roczna przerwa.

Choć biegłych ostatecznie do sądu dotarła, to reprezentujący Hiszpanów mecenas Michał Drwal zapowiada, że po zakończeniu przesłuchiwania świadków – co powinno nastąpić w marcu – zostanie złożony wniosek o powołanie kolejnych biegłych.

00:00 / 00:00

Prawnicy reprezentujący miasto nie chcieli wypowiadać się na ten temat. Nie chcieli też podjąć się przewidywania, jak długo może potrwać proces. FCC żąda od Olsztyna 322 miliony złotych odszkodowania za wyrzucenie z placu budowy. Olsztyn natomiast żąda od firmy przynajmniej 37 milionów.

Proces Olsztyna z hiszpańską firmą FCC trwa już ponad 3 lata i prędko się nie skończy.
Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, proces, odszkodowanie, tramwaje
Zatrważające wyniki badań monitoringu. Kierowcy w Olsztynie nagminnie łamią przepisy drogowe

Zbyt szybka jazda i przejeżdżanie przez skrzyżowania na czerwonym świetle - to najczęstsze grzechy kierowców w Olsztynie. Kamery ITS tygodniowo obserwują tysiące kierowców łamiących przepisy. Zarząd...

Zamknij
RadioOlsztynTV