Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd zajmie się sprawą śmiertelnego wypadku pod Dobry Miastem. Oskarżonym jest funkcjonariusz Policji


Dzisiaj do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynie akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszowi Policji z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oskarżonemu o niedopełnienie obowiązków służbowych i spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Przypomnijmy – 22 kwietnia, funkcjonariusze Policji zauważyli wyjeżdżający ze stacji paliw w Dobrym Mieście motocykl bez tablic rejestracyjnych. Pomimo prób zatrzymania motocyklisty przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca jednośladu nie zatrzymał się. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Na drodze szutrowej, z uwagi na niezachowanie przez kierującego radiowozem szczególnej ostrożności i nie utrzymywanie odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się motocykla, doszło do uderzenia przodem samochodu w tylne koło jednośladu. Motocyklista spadł z pojazdu wprost pod samochód ginąc na miejscu.

Prokurator Rejonowy w Giżycku przedstawił funkcjonariuszowi Policji zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Podejrzany nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Policjantowi grozi nawet 8 lat więzienia.

Autor: P. Świniarski za SO w Olsztynie
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, Olsztyn
Rok i dwa miesiące więzienia za grożenie śmiercią prezydentowi Olsztyna. Dziś zapadł wyrok

  Rok i dwa miesiące bezwzględnego więzienia - taki prezent pod choinkę dostał Sergiusz P., który w styczniu tego roku po zabójstwie Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV