Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd w Elblągu nie rozpoczął procesu o stalking. Sprawa trafi do mediatora

W Sądzie Rejowym w Elblągu miał się rozpocząć proces Jana G. oskarżonego o stalking. Sprawa jednak nie ruszyła, bo obrona złożyła wniosek o mediację.

Miała być wielka miłość i wspólne życie. 65-letni mężczyzna chciał ułożyć sobie życie z kobietą, którą poznał na zakupach, gdy pracowała jako  ekspedientka w jednym ze sklepów w centrum Elbląga. Mężczyzna zdobył jej numer telefonu, ustalił także jej miejsce zamieszkania i zaczął nachodzić. nachodził kobietę. Gdy prośby i perswazje nie skutkowały, nękana kobieta oskarżyła go o stalking.

Jan G. nie przyznaje się do winy i chce mediacji. Obie strony wyraziły na to zgodę i być może do procesu nie dojdzie

– zaznacza obrońca oskarżonego Mariusz Mazur.
Sprawa została przekazana do Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej. Do przeprowadzenia postępowania powołany został także mediator. Mediacje mają się zakończyć 30 stycznia. Jeśli zostanie wypracowana ugoda to sąd weźmie to pod uwagę. Natomiast jeśli porozumienia nie będzie sprawa wróci na wokandę. Pomimo mediacji sąd wyznaczył kolejny termin rozprawy na  6 lutego.
Autor: A.Puzdrowska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Elbląg, Stalking, miłość, proces
Trzej fałszywi wnuczkowie i policjanci staną przed sądem w Lidzbarku Warmińskim

Trzej oszuści staną przed sądem. Jesienią zeszłego roku metodą "na wnuczka" i "na policjanta" oszukali co najmniej 8 osób, pokrzywdzeni stracili od 2 do 30 tysięcy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV