Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd ukarał pracodawców, którzy zatrudniali na czarno cudzoziemców

Fot. straż graniczna

Sądy Rejonowe w Ełku i Olecku wydały wyroki skazujące pracodawców na grzywny za niezgodne z prawem zatrudnianie cudzoziemców.

Mieszkaniec  powiatu ełckiego, współdziałając z firmami z Warszawy i Gdańska, nielegalnie zatrudniał 46 cudzoziemców. Sąd Rejonowy w Ełku wymierzył mężczyźnie karę grzywny w wysokości 9 tysięcy złotych. Sąd Okręgowy w Suwałkach utrzymał wyrok w mocy.

Sąd Rejonowy w Olecku ukarał natomiast grzywną obywatela Ukrainy, który bez wymaganych pozwoleń zatrudnił 12 rodaków. Teraz właściciel firmy musi zapłacić karę grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych.

3 tysiące 300 złotych grzywny zapłaci Ukrainka, która jako właścicielka firmy działającej na terenie powiatu ełckiego, nielegalnie zatrudniała 10 cudzoziemców. Inna Ukrainka, pracująca w tej firmie jako koordynatorka ds. zatrudniania obcokrajowców, zgodnie z orzeczeniem Sądu Rejonowego w Ełku ukarana została grzywną w wysokości 3 tysięcy. Kobieta nie dość, że sama nie posiadała dokumentów, uprawniających ją do legalnej pracy, to kierowała swoich rodaków do pracy na czarno.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nielegalna, straż graniczna, praca na czarno
Placówka Straży Granicznej w Górowie Iławeckim jako pierwsza w regionie ma swojego patrona

Major Bolesław Kontrym pseudonim "Żmudzin" został patronem Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim. Placówka Straży Granicznej w Górowie Iławeckim jest pierwszą na Warmii i Mazurach, która...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV