Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd skazał byłą prezes olsztyńskiego „Domatora”

Po 5 latach zakończył się proces byłej prezes spółdzielni mieszkaniowej „Domator” w Olsztynie.

Prokuratura postawiła Teresie R-M. kilkanaście zarzutów, między innymi fałszowania księgowości spółdzielni, przywłaszczania pieniędzy ze spółdzielczej kasy i przerabiania dokumentów. Teresę R.-M. olsztyński sąd rejonowy skazał na karę 1,5 roku więzienia a jej wykonanie zawiesił na 3 lata.

Wyrok odczytał sędzia Krzysztof Bieńkowski.

00:00 / 00:00

Z 12 zarzutów przedstawionych Teresie R.-M. sąd uznał ją winną popełnienia 8. Teresa R.-M. ma także zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny i oddać spółdzielni 8 tysięcy złotych. Dodatkowo sąd zakazał kobiecie zajmowania kierowniczych stanowisk w spółdzielniach mieszkaniowych przez kolejne 6 lat.

Wymierzony wyrok jest łagodniejszy niż chciał prokurator, który w mowie końcowej wniósł o skazanie byłej prezes na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności.

Teresa R.-M. przez kilka lat kierowała spółdzielnią mieszkaniową „Domator” w Olsztynie. Stanowisko prezesa objęła po tym jak ujawniła, że poprzednie władze spółdzielni prowadziły w Olsztynie dom publiczny.

Obecnie olsztyńska spółdzielnia „Domator” jest w stanie upadłości. Teresa R.-M. nie pojawiła się w sądzie na ogłoszeniu wyroku, który nie jest prawomocny. (pap/gol/tek/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spółdzielnia mieszkaniowa, domator, była prezes
Sąd uniewinnił były zarząd spółdzielni Dostępny Dom

Były zarząd spółdzielni mieszkaniowej Dostępny Dom w Olsztynie, został prawomocnie uniewinniony. Prezes Ewa S. i wiceprezes Beata D. odpowiadały przed sądem za działania, które miały doprowadzić...

Zamknij
RadioOlsztynTV