Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie pobicia mężczyzny na olsztyńskim Starym Mieście


Olsztyński przedsiębiorca Jakub Z. oraz trener personalny z Gdańska Miłosz P. byli oskarżeni o pobicie Wojciecha J.

Ofiarę mieli uderzać najpierw pięścią w twarz, a następnie zadając ciosy pięściami w głowę i po całym ciele. Do zdarzenia doszło w czerwcu 2017 roku na ulicy Staromiejskiej w Olsztynie. Do winy przyznał się częściowo jedynie Jakub Z.

Obu oskarżonych Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał za winnych i skazał na karę po 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Sąd zobowiązał też oskarżonych do pisemnych przeprosin pokrzywdzonego w ciągu miesiąca od uprawomocnienia się wyroku.

Oskarżeni muszą też zapłacić pokrzywdzonemu Wojciechowi J. 6 tysięcy złotych zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Jakub Z. i Miłosz P. zostali obciążeni kosztami postępowania. Wobec drugiego sąd zastosował także dozór kuratora.

Wyrok jest prawomocny.
Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, pobicie, Olsztyn, wyrok, apelacja, kurator
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wystawy w Galerii Dobro

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe wszczęła śledztwo, w którym zbada, czy wystawa artystów-performerów "Polacy Europy" w miejskiej Galerii Dobro godzi w uczucia religijne i znieważa symbole państwowe. Śledczy...

Zamknij
RadioOlsztynTV