Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są pieniądze na budowę mieszkań komunalnych w Elblągu

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje w najbliższym czasie budowę 120 mieszkań komunalnych. Teraz otrzymało grant w wysokości prawie 6 milionów złotych z rządowego programu budownictwa komunalnego.

To kolejna dotacja, wcześniej także na ten cel miasto dostało milion 700 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. ETBS dzieli inwestycję na dwa etapy, teraz szuka wykonawcy pierwszego z dwóch budynków- wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga:

W pierwszym etapie powstanie budynek wielorodzinny, w którym będzie 60 mieszkań. Docelowo na działce przy ul. Wiejskiej powstaną dwa bliźniacze budynki wielorodzinne. Łącznie będzie to 120 mieszkań. Będą dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 42 m² do 63 m².

00:00 / 00:00

Będą tam też po dwa mieszkania dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na realizację drugiego budynku z 60 mieszkaniami Elbląg także szuka wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Samorząd wysłał już w tej sprawie wniosek na 2 miliony złotych.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, mieszkanie komunalne, mieszkania socjalne
Elbląg stroi się na święta. Na Starym Mieście stanie ogromna choinka

Elbląg powoli zyskuje odświętną szatę. W różnych punktach miasta trwa montowanie bożonarodzeniowych ozdób. Najbardziej efektowne jest stawianie ogromnej, sztucznej choinki na Starym Rynku. - Ma ona...

Zamknij
RadioOlsztynTV