Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyła policyjna akcja Bezpieczne wakacje. „Będziemy nad jeziorami i na dojazdach do miejscowości wypoczynkowych”

Fot. Ł.Węglewski

Warmińsko-mazurscy policjanci zainaugurowali akcję „Bezpieczne wakacje 2020”.

Będą kontrole zarówno na lądzie jak i na wodzie, a także przypominanie o obowiązujących przepisach i wyciąganie konsekwencji wobec tych, którzy je łamią. Wszystko w trosce o to, by wakacje przebiegły bezpiecznie.

Mł. insp. Mariusz Tański, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie informuje, że policjanci skupią się na głównych ciągach komunikacyjnych, ale także na drogach prowadzących do miejscowości turystycznych.

00:00 / 00:00

Na drogi wyjadą policjanci z sekcji speed oznaczonymi i nieoznaczonymi radiowozami. Będą kontrolować prędkość oraz karać niebezpieczne manewry. Tak jak w ubiegłym roku, na policyjnych stronach internetowych, opublikowana zostanie Mapa Wypadków Drogowych.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, funkcjonariusze przygotowali wykaz miejsc gdzie kontrolowane są autobusy oraz kierowcy autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

Policyjni wodniacy będą natomiast strzec bezpieczeństwa mieszkańców i turystów na jeziorach. Jak mówi komisarz Ewa Szczepanek z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, nie można dopuści do sytuacji, by dzieci bawiły się nad wodą bez dozoru. Na warmińsko-mazurskich akwenach czuwa 49 wodniaków na 33 łodziach policyjnych.

00:00 / 00:00
W ubiegłym roku podczas wakacji na Warmii i Mazurach doszło do 290 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 31 osób a 360 zostało rannych. W wodach regionu podczas ubiegłorocznych wakacji życie straciły 32 osoby.

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, wypoczynek, jeziora, wakacje
Rozpoczynają się wakacje. „Nauczyciele i uczniowie zdali trudny egzamin”

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozpoczęli dziś wakacje. Epidemia koronawirusa spowodowała, że końcówka roku szkolnego była trudna i wymagająca. Nauczyciele i uczniowie zdali trudny egzamin systemu...

Zamknij
RadioOlsztynTV