Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyła akcja „Świeć Przykładem”. Nawet jeden mały odblask może uratować życie

Inauguracja roku szkolnego w Gietrzwałdzie. Fot. K. Dobies

Z okazji „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” ruszyła akcja informacyjno-edukacyjna „Świeć Przykładem”. Promuje ona noszenie elementów odblaskowych przez pieszych.

Odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących. Światła pojazdu, który zbliża się do pieszego, najpierw oświetlają dół sylwetki, dlatego odblaski dobrze jest zakładać jak najniżej. Piesi muszą również pamiętać, że idąc poboczem lub po jezdni powinni iść lewą stroną drogi.

Policjanci podkreślają, że nawet jeden mały odblask, widoczny dla kierującego, może uratować życie.

Również elbląscy policjanci zaczęli promocję akcji od odwiedzin u pierwszaków w Szkole Podstawowej nr 19. Policjanci z drogówki czy  dzielnicowi będą we wszystkich szkołach podstawowych w Elblągu i powiecie. Każdy pierwszoklasista dostanie  w prezencie odblaskowy znaczek. Spotkania z dziećmi będą okazją do przekazania informacji na temat bezpieczeństwa na drodze – tłumaczy podkomisarz Wiktor Kaczmarek z elbląskiej drogówki.

Znaczków odblaskowych dla maluchów  nie zabraknie, jest ich ponad 2 tysiące. Dodajmy, Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków jest kierowany do nas wszystkich, nie tylko najmłodszych. Policja widzi potrzebę informowania o zasadach poruszania się po zmroku i dbania o własne bezpieczeństwo również seniorów.

 

Autor: K.Kantor/M. Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, życie, odblaski
„Świeć przykładem – bądź widoczny”. Biało-czerwone odblaski to wspólna akcja policji i olsztyńskiego oddziału IPN

Policjanci z Warmii i Mazur wspólnie z olsztyńskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej rozpoczęli coroczną akcję "Świeć przykładem - bądź widoczny". Ma ona przypomnieć o tym, jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV