Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył program wsparcia rolników. Celem jest ochrona gospodarstw

Fot. K. Ośko

Rusza pomoc finansowa na bioasekurację. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaczęła przyjmować wnioski o dotowanie inwestycji zapobiegających zniszczeniu potencjału produkcji rolnej.

O wsparcie mogą ubiegać się dwie grupy beneficjentów. Pierwsza to rolnicy, którzy zajmują się chowem lub hodowlą nie mniej niż 50 świń i chcą inwestować w ochronę gospodarstw przed rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń. Do składania wniosków zachęca Mieczysław Włos, zastępca dyrektora oddziału terenowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie:

W tej chwili hodowcy są w trudnej sytuacji. ASF rozprzestrzenia się i dotyka coraz większej liczby gospodarstw. Warto skorzystać z tego programu.

00:00 / 00:00

Nawet 100 tys. zł rolnicy mogą otrzymać na przykład na utworzenie lub zmodernizowanie niecki dezynfekcyjnej, wyposażenie gospodarstwa w urządzenie do dezynfekcji czy budowę lub przebudowę magazynu do przechowywania słomy dla świń, a także zakup silosu na paszę gotową do bezpośredniego spożycia przez świnie.

Zwrot wynosi do 80 proc. kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji. Nabór potrwa do 26 listopada tego roku.

Druga grupa beneficjentów to między innymi spółki wodne.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w afrykański pomór świń, ASF
Afrykański pomór świń nie odpuszcza. Kolejny przypadek wykryty w regionie

Czternaste w tym roku w regionie ognisko ASF u świń hodowlanych potwierdzono w Sampławie w gminie Lubawa. To 6 ognisko w powiecie iławskim, w tak zwanym...

Zamknij
RadioOlsztynTV