Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył proces zabójcy 16-latka

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym i pozbawienie wolności ze szczególnym okrucieństwem – takie zarzuty usłyszał 18-letni Karol S. Proces odbywa się przed Sądem Okręgowym w Olsztynie.

Do pobicia doszło 29 grudnia ubiegłego roku w Giżycku. Oskarżony wspólnie z 17-letnim Maciejem W., brutalnie pobił swojego 16-letniego kolegę, który trzy dni później zmarł w szpitalu.

Zdaniem biegłych, oskarżony Karol S. podstępem zaprowadził swoją ofiarę do mieszkania Macieja W. 18-latek przez kilkanaście godzin więził rówieśnika i zadał mu kilkanaście ciosów w głowę obuchem siekiery.

Pomimo poważnych obrażeń chłopak o własnych siłach wrócił do domu, skąd trafił do szpitala. W rozmowie z policjantami powiedział, że został napadnięty na jednej z ulic Giżycka. Klika dni później zmarł na niewydolność dróg oddechowych.

Oskarżony Karol S. nie przyznał się do winy. Karol S. podczas dzisiejszej rozprawy odmówił składania wyjaśnień, a za stawiane mu zarzuty grozi nawet 15 lat więzienia. Drugi z oskarżonych Maciej W. jest nieletni i będzie sądzony w oddzielnym postępowaniu.

Biegli psychiatrzy i psychologowie powiedzieli przed sądem, że był on poczytalny w chwili popełnienia przestępstwa, choć – jak podali – można u niego stwierdzić zaburzenia zachowania – po wypiciu alkoholu staje się agresywny. (machn/bsc)

Więcej w sąd, Giżycko
Adam Krzyśków niewinny

Olsztyński Sąd Okręgowy uznał, że Adam Krzyśków nie jest kłamcą lustracyjnym. Były warmińsko-mazurski poseł PSL od początku procesu zaprzeczał, by kiedykolwiek współpracował ze służbami wewnętrznymi. Dziś...

Zamknij
RadioOlsztynTV