Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył proces byłego policjanta oskarżonego o spowodowanie wypadku po pijanemu

Proces byłego policjanta. Fot. W.Chromy

Przed Sądem Rejonowym w Iławie rozpoczął się proces byłego już policjanta, oskarżonego o spowodowanie wypadku po pijanemu i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Wypadek wydarzył się na początku lutego zeszłego roku na jednym z głównych skrzyżowań w Iławie. Ucierpiała w nim pięcioosobowa rodzina. Przez wiele miesięcy nie udawało się ustalić sprawcy, chociaż już 2 godziny po zdarzeniu, policja wiedziała kto jest właścicielem auta, które uczestniczyło w wypadku. Chodziło o Tomasza M. funkcjonariusza iławskiej komendy. Badany alkomatem po wypadku, miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W początkowej fazie postępowania, do winy miała przyznać się żona policjanta, jednak później zmieniła zeznania. Śledczy w końcu uznali, że winny jest Tomasz M. i skierowali do sądu akt oskarżenia. Dziś odbyła się pierwsza rozprawa. Zeznawali m.in. poszkodowana w tym wypadku pani Dorota.

00:00 / 00:00

Zeznania składali także policjanci iławskiej komendy. Oskarżony, były policjant, odmówił składania wyjaśnień. Na razie nie wiadomo kiedy zapadnie wyrok. W tej sprawie toczy się odrębne postępowanie dotyczące próby utajnienia sprawcy. Takiego przestępstwa mieli dopuścić się inni funkcjonariusze iławskiej komendy, którzy kryli kolegę z pracy.

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, Iława, proces, były policjant, wypadek po pijanemu
Za zabójstwo synka mieszkaniec Ełku skazany na 25 lat więzienia

25 lat więzienia za zabójstwo niemowlęcia. Taką karę Sąd Okręgowy w Suwałkach wymierzył 25-letniemu mieszkańcowi Ełku. Do tragedii doszło w listopadzie 2017 roku. Dwumiesięczne niemowlę trafiło...

Zamknij
RadioOlsztynTV