Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył proces 44-latka oskarżonego o próbę zabicia matki

Fot. fotolia.pl

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego oskarżonego m.in. o próbę zabójstwa matki.

44-letni Krzysztof Z. był wcześniej w więzieniu za znęcanie się nad kobietą. Miał zakaz zbliżania się do matki, a mimo to po wyjściu z zakładu karnego zamieszkał w jej domu. 1 kwietnia tego roku napadł w mieszkaniu na matkę. Myśląc, że ją zabił próbował popełnić samobójstwo. Kobieta po awanturze zmarła, ale jak stwierdził lekarz sądowy, zgon Jadwigi Z. nie miał związku z pobiciem. Przyczyną było zatrzymanie krążenia i zator płucny. Ciało znaleziono po trzech dniach.

Policja, która poszukiwała Krzysztofa Z. po ujawnieniu zwłok jego matki, znalazła go w garażu na terenie Lidzbarka Warmińskiego.

Krzysztof Z. przyznał się do pobicia, ale nie do próby zabójstwa. Sąd przesłuchał na razie biegłych lekarzy oraz czterech świadków.

Kolejna rozprawa już w czwartek o godzinie 9:15.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, pobicie, proces, Sąd Okręgowy w Olsztynie
Koniec procesu oskarżonych o udział w zamieszkach po zabójstwie przy barze z kebabami w Ełku. Wyrok 20 listopada

Sąd Rejonowy w Ełku zakończył proces pięciu mężczyzn oskarżonych o udział w zamieszkach po zabójstwie młodego mężczyzny przed barem z kebabem w Ełku w sylwestrową noc...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV