Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył ponowny proces mężczyzny oskarżonego o porwanie i zabójstwo sprzed 20 lat

Fot. P. Getka

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się ponowny proces Jacka W. oskarżonego o udział w porwaniu i zabójstwo mieszkańca Suwałk. Chodzi o sprawę jeszcze z końca lat 90. XX wieku.

Sędzia Adam Barczak rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie przypomina, że Jacek W. kilkanaście lat temu został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Suwałkach na karę dożywotniego więzienia za zabójstwo w 1999 roku Tomasza S. z Suwałk. Jego rozkawałkowane zwłoki miał ukryć w różnych miejscach m.in. utopić w jeziorze Pluszne pod Olsztynem.

Gdy w styczniu 2014 roku w innym miejscu odkryto szkielet mężczyzny, który został zidentyfikowany jako rzeczywisty Tomasz S., wtedy Sąd Najwyższy przekazał sprawę Jacka W. do ponownego rozpoznania.

W 2020 roku Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Jacka W. za winnego udziału w porwaniu Tomasza S. i wymierzył mu karę 10 lat pozbawienia wolności, natomiast uniewinnił go od zarzutu zabójstwa. Sąd Apelacyjny w Białymstoku uchylił ten wyrok i znów przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

Dziś w sądzie Jacek W. nie przyznał się do porwania Tomasza S. Mężczyzna jest obecnie tymczasowo aresztowany w innej sprawie.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, zabójstwo, sąd apelacja, pluszne, Sąd Najwyższy, mieszkanies Suwałk
SN: o sprawie prokurator od Amber Gold sąd w Elblągu musi zdecydować samodzielnie

- Sąd w Elblągu samodzielnie musi dokonać oceny, co dalej z immunitetem i umorzeniem postępowania wobec prokurator, która początkowo prowadziła śledztwo ws. Amber Gold - ocenił...

Zamknij
RadioOlsztynTV