Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konkurs na dyrektora muzeum

Niedziela w Muzeum Warmii i Mazur

Zarząd województwa ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Kandydaci mogą się zgłaszać do 2 kwietnia.

Anna Wasilewska z zarządu województwa, podkreśla, że pod nowym kierownictwem muzeum powinno stać się otwarte i nowoczesne, i spełniać wymogi działalności kulturalnej na miarę XXI wieku.

Kandydaci powinni mieć co najmniej 5-letni staż pracy w instytucjach kulturalnych – w tym minimum 3-letni – na stanowiskach kierowniczych, ukończone podyplomowe studia o profilu zarządzania, ekonomicznym, humanistycznym lub muzealniczym oraz kursy lub szkolenia z zarządzania, ekonomii lub muzealnictwa. Zarząd oczekuje też umiejętności pozyskiwania pozabudżetowych pieniędzy na działalność kulturalną, w tym środków unijnych.

Wniosek i wymagane dokumenty należy składać do 2 kwietnia w Departamencie Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Kandydata na stanowisko dyrektora wyłoni komisja konkursowa. W jej skład wejdzie trzech przedstawicieli samorządu województwa i po dwóch przedstawicieli: ministra kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, zakładowych organizacji związkowych, stowarzyszeń zawodowych lub twórczych i Rady Muzeum.

Dotychczasowy dyrektor Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Janusz Cygański został odwołany 7 lutego. Obowiązki dyrektora Muzeum Warmii i Mazur pełni teraz jego dotychczasowy zastępca Juliusz Wilczewski. (kk/bsc)

fot. Sławomir Ostrowski

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum, dyrektor
Monety Zygmunta III Wazy ze skarbu z Wilkowa

W olsztyńskim zamku można było dziś zobaczyć eksponaty kupione i ofiarowane Muzeum Warmii i Mazur w ubiegłym roku. Był to coroczny, specjalny, jednodniowy pokaz. Można było...

Zamknij
RadioOlsztynTV