Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Olsztynie. Jak z niego bezpłatnie skorzystać?

Trójkołowe rowery trafiły do podopiecznych Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce, Zespołu Placówek Edukacyjnych i osób prywatnych. Fot. Iza Malewska

Rowery trójkołowe, wózki inwalidzkie, kule i specjalistyczne łóżka – taki sprzęt można bezpłatnie wypożyczać. Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego działają w kilkunastu miastach województwa warmińsko-mazurskiego, a w całej Polsce jest ich 220.

Sieć darmowych wypożyczalni tworzy od trzech lat Fundacja Ecotextil, która dzięki recyklingowi używanej odzieży wrzucanej do pojemników PCK przekazuje osobom niepełnosprawnym rowery trójkołowe. Jak wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny, wyjaśnia Monika Lipnicka w Fundacji:

W przypadku punktów stacjonarnych wystarczy zadzwonić, zapytać czy konkretny model sprzętu jest dostępny. Jeżeli jest, to umawia się w konkretnym punkcie na jego odbiór i korzysta się z niego w określonym czasie lub tak długo, póki nie będzie potrzebny innej osobie. Tak samo odbywa się to w przypadku wypożyczalni internetowej, a rower, wózek czy łóżko dostarczy kurier bezpośrednio do domu.

00:00 / 00:00

Mapa takich bezpłatnych wypożyczalni jest na stronie Fundacji Ecotextil.

Dodajmy, że w Olsztynie działają dwie wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego: w CRS Ukiel na plaży miejskiej, gdzie można pożyczyć rowery trójkołowe oraz w siedzibie oddziału okręgowego PCK.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rehabilitacja, wózek inwalidzki, wypożyczalnia sprzętu
Powrót do zdrowia po COVID-19. Jakie ćwiczenia wykonywać?

Fizjoterapeuci podkreślają, że pacjenci, którzy ciężko przechorowali COVID-19, powinni jak najszybciej rozpocząć rehabilitację ruchową i oddechową. Michał Szalecki, fizjoterapeuta z Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób...

Zamknij
RadioOlsztynTV