Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza tegoroczna Operacja Czysta Rzeka. Organizatorzy poszukują wolontariuszy

Operacja Czysta Rzeka – sprzątanie okolic Jeziora Długiego w Olsztynie. Fot. I. Sałamacha

Przez cztery lata zebrali ponad 500 ton śmieci w całym kraju, z czego kilkanaście na Warmii i Mazurach. Właśnie rozpoczyna się kolejna edycja Operacji Czysta Rzeka, w której łącznie uczestniczy ponad 15,5 tysiąca wolontariuszy.

W najbliższych tygodniach społeczne akcje sprzątania przyrody odbędą się m.in. w Olsztynie, Purdzie, Pieniężnie oraz w Iławie. Jak mówi rzeczniczka Operacji Czysta Rzeka Izabela Sałamacha, w lasach oraz w okolicy jezior znaleźć można właściwie wszystko – od butelek i puszek, po materiały budowlane, a nawet motocykle i mikrofalówki. Dlatego wolontariusze – od najmłodszych po tych nieco najstarszych – są pilnie poszukiwani.

Potrzebni są pilnie, bo tych śmieci niestety mamy wciąż dużo. Wciąż znajdujemy nowe miejsca i wciąż śmiecimy. Jeśli zawiążemy akcję w danym miejscu, to zawiązuje się taki obywatelski ekopatrol i potem pilnujemy tych miejsc, żeby tam nie naśmiecono. Jeśli te akcje dzieją się co roku w tym samym miejscu, to tych śmieci jest tam mniej i musimy szukać nowego miejsca, które trzeba posprzątać.

00:00 / 00:00

Organizatorzy zapewniają wolontariuszom worki i rękawiczki, a zarejestrować się jako uczestnik lub jako organizator kolejnej akcji można na stronie internetowej Operacja Czysta Rzeka.

Autor: I. Malewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmieci, ekologia, wolontariusze, sprzątanie świata, czystość
Drewno opałowe alternatywą dla węgla. Leśnicy notują rekordowe zainteresowanie

Rekordową sprzedaż drewna opałowego odnotowało Nadleśnictwo Olsztyn w minionym roku. Podobnie jest też w pierwszych miesiącach tego roku - powiedział Radiu Olsztyn nadleśniczy Paweł Artych. Mam...

Zamknij
RadioOlsztynTV