Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruch to Zdrowie – 07.11.2020

W audycji „Ruch to Zdrowie” omawialiśmy turniej młodzieżowy „Piłkarska kadra czeka”, nordic walking oraz strzelectwo sportowe.

W Ostródzie zakończył się Turniej Piłkarski Młodzieży „Piłkarska kadra czeka”. W  imprezie brały udział drużyny z miast i wsi do 20 tysięcy mieszkańców. O udziale w turnieju i trenowaniu podczas pandemii mówił Marek Ostrowski, prezes i trener młodzieży w klubie piłkarskim LUKS ZSO Wydminy – którego drużyna zajęła 4 miejsce.

Marek Ostrowski – cz. 1

O turnieju i bezpieczeństwie podczas zawodów mówił Mirosław Orłowski, organizator turnieju „Piłkarska kadra czeka” – finału wojewódzkiego rocznika 2008.

00:00 / 00:00

Korzystnie wpływa na stan zdrowia i pozwala zrzucić zbędne kilogramy –  nordic walking.  Podczas spaceru z kijkami pracuje aż 90 procent mięśni. O zaletach chodzenia z kijkami mówiła Grażyna Zagórska, trener nordic walking z Nowego Miasta Lubawskiego.

Rozwija wytrwałość w dążeniu do celu, koncentrację, podnosi odporność psychiczną – strzelectwo. O uprawianiu strzelectwa sportowego i  czy to bezpieczny sport mówił Teodor Otulak, strzelec sportowy, sędzia Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i instruktor.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Niespodziewana porażka Startu Elbląg. Zadecydowała słaba pierwsza połowa

Czwarta porażka z rzędu i piąty mecz bez zwycięstwa szczypiornistek Startu Elbląg. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy tym razem sensacyjnie uległy u siebie Eurobudowi JKS Jarosław 21:26 (6:13)....

Zamknij
RadioOlsztynTV