Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczyna się Ogólnopolski Festiwal Wokalny im. Marii Stankowej

Prawie 60 młodych wokalistów z całego kraju weźmie udział w rozpoczynającym się w Olsztynie 10. Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Marii Stankowej. Trzydniowy festiwal, który odbędzie się Państwowej Szkole Muzycznej ma formułę konkursu.

– Tegorocznymi uczestnikami są uczniowie z 21 szkół artystycznych – powiedziała kierownik organizacyjny festiwalu Jolanta Sołowiej.

To są uczniowie szkół muzycznych, artystycznych, uczący się na specjalności wokalistyka. Czasem zdarzają się osoby, które są instrumentalistami, ale uczą się emisji dodatkowo, więc chcą spróbować swoich sił. Każdy, kto ma piękny głos i ma możliwość kształcenia go w szkole muzycznej, ma możliwość zaistnienia na tym festiwalu.

00:00 / 00:00

Uczestników konkursu będzie oceniało jury, w którym zasiadają profesjonalni śpiewacy, którzy mają także doświadczenie pedagogiczne. Przewodniczącą jury będzie dr Anna Mikołajczyk-Niewiedział, pedagog UMFC w Warszawie, zdobywczyni siedmiu Fryderyków. W komisji są także absolwenci patronki konkursu Marii Stankowej, znakomitej nauczycielki śpiewu, która uczyła w olsztyńskiej szkole muzycznej po wojnie przez ponad 20 lat.

Prezentacje festiwalowe rozpoczną się o 14, a ogłoszenie wyników i koncert laureatów zostały zaplanowane na sobotę. W roku 2018 Festiwal Wokalny został umieszczony na liście imprez rekomendowanych i organizowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przegląd, konkurs, wokalista
„Słowem Malowane” utwory Marii Konopnickiej. Znamy wyniki konkursu

Ponad 800 artystów-amatorów zilustrowało twórczość Marii Konopnickiej. Za nami 8. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Słowem Malowane” Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Do zabawy włączyły...

Zamknij
RadioOlsztynTV