Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Słowem Malowane” utwory Marii Konopnickiej. Znamy wyniki konkursu

Ponad 800 artystów-amatorów zilustrowało twórczość Marii Konopnickiej. Za nami 8. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Słowem Malowane” Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Do zabawy włączyły się niemal wszystkie pokolenia – od przedszkolaków po dorosłych ze środowiskowych domów pomocy. To duże i twórcze wyzwanie, przełożyć język literacki na obraz

– mówi dyrektor Oranżerii Kultury Anna Puszcz.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Wyniki konkursu są na facebookowym profilu Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Wyróżnione i nagrodzone prace będzie można zobaczyć podczas specjalnej wystawy.

Dodajmy, że rok 2022 jest poświęcony właśnie Marii Konopnickiej. Mija bowiem 180 lat od jej urodzin. Poprzednie edycje konkursu w Oranżerii Kultury były inspirowane m.in. twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ignacego Krasickiego, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Wandy Chotomskiej.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, Maria Konopnicka
Konkurs IPN pomoże poznać twórczość Żołnierzy Wyklętych

Instytut Pamięci Narodowej w Olsztynie rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do drugiego konkursu recytatorskiego twórczości Żołnierzy Wyklętych "Na znojną walkę". Celem konkursu jest zapoznanie uczestników z losem żołnierzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV