JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Rozpoczęło się wielkie ściganie na jeziorze Czos

Ponad 30 załóg bierze udział w trzeciej tegorocznej eliminacji Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Uczestnicy będą się ściągali na jeziorze Czos.

– Żeglarze rywalizują w kilku klasach, w tym open, więc są to regaty dla każdego, kto lubi rywalizację na wodzie – powiedział nam prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego Mateusz Kossakowski.

Podczas regat, które rozpoczynają się dzisiaj, a zakończą w niedzielę, wystartują także zawodnicy w klasie „Korsarz”. Będzie to dla nich forma przygotowań do wrześniowego Pucharu Europy. Zwycięzca Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa zostanie automatycznie zakwalifikowany do regat mistrzów o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego. Pierwsze wyścigi zaplanowane są na godzinę 12.00.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w żeglarstwo, Mrągowo
Tokio 2020: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wywalczyły srebrny medal olimpijski!

Po kapitalnym finiszu Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wywalczyły srebrny medal olimpijski w żeglarskiej klasie 470. Wyścig medalowy zakończyły na drugiej pozycji. Mistrzyniami zostały Brytyjki Hannah...