Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczęli „Wakacje w mundurze”. 50 ochotników chce wstąpić w szeregi WOT

Fot. 4W-MBOT

Kolejne osoby decydują się wstąpić w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Na szkolenie podstawowe, które odbywa się pod hasłem „Wakacje w mundurze” zgłosiło się do 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie 50 ochotników.

Kandydaci pochodzą m.in. z powiatu elbląskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego, braniewskiego, lidzbarskiego i giżyckiego. Podczas 16-dniowego szkolenia kandydaci nabywają praktyczne umiejętności posługiwania się bronią, poznają podstawowe zasady pola walki oraz topografii terenu. Mają także zajęcia z musztry wojskowej oraz udzielania pierwszej pomocy.

Wśród ochotników, którzy zasilą szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej znaleźli się m.in. instruktorzy sztuk walki, nauczyciele, laboranci, pielęgniarki i pasjonaci historii. Całe szkolenie już 10 lipca zakończy się uroczystą przysięgą wojskową w Braniewie. Kolejne szkolenia 4W-MBOT planowane są już na 23 lipca i 13 sierpnia.

Od początku roku do służby w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej wstąpiło 400 nowych żołnierzy. Obecnie w jednostce służy prawie 3 tysiące osób.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOT, 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie
Przyjechali do Olsztyna na przeszkolenie. Kilkadziesiąt osób stara się o przyjęcie do Wojsk Obrony Terytorialnej

Prawie 70 osób z województwa warmińsko - mazurskiego stawiło się na szkolenie wyrównawcze w olsztyńskiej jednostce 45. Batalionu Lekkiej Piechoty. Wśród ochotników - kandydatów do Terytorialnej...

Zamknij
RadioOlsztynTV