Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczął się proces oskarżonych o zabójstwo w Dobrym Mieście

Fot. fotolia

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszył proces dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo znajomego w Dobrym Mieście. Według prokuratury, doszło do tego nocą z 12 na 13 września zeszłego roku.

Łukasz B. i Sylwester S. pili alkohol ze swoją ofiarą – powiedział sędzia Adam Barczak, rzecznik prasowy do spraw karnych olsztyńskiego sądu okręgowego.

W pewnym momencie pomiędzy nimi a pokrzywdzonym doszło do kłótni o pieniądze. W trakcie tej kłótni oskarżeni zaczęli kopać swojego znajomego i uderzać pięściami, a także drewnianym taboretem po całym ciele, powodując u niego liczne i rozległe obrażenia wewnętrzne, a w konsekwencji śmierć pokrzywdzonego. W ocenie prokuratora, oskarżeni zadając uderzenia pokrzywdzonemu, przewidywali możliwość pozbawienia go życia i na taki skutek się godzili.

00:00 / 00:00

W pierwszym dniu procesu obaj oskarżeni przyznali się jedynie do pobicia, a nie do zabójstwa mężczyzny. Sąd przesłuchał też kilku świadków.

Kolejną rozprawę zaplanowano na 29 grudnia.

Za zabójstwo grozi nawet dożywocie.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, zabójstwo, rozprawa
Sąd podał termin pierwszej rozprawy ws. głośnego wypadku pod Barczewem

Sąd zajmie się sprawą głośnego wypadku pod Barczewem, w którym zginęły dwie kobiety. Akt oskarżenia wpłynął do Sądu Rejonowego w Olsztynie. Wyznaczony został termin pierwszej rozprawy....

Zamknij
RadioOlsztynTV