Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd podał termin pierwszej rozprawy ws. głośnego wypadku pod Barczewem

Sąd zajmie się sprawą głośnego wypadku pod Barczewem, w którym zginęły dwie kobiety. Akt oskarżenia wpłynął do Sądu Rejonowego w Olsztynie. Wyznaczony został termin pierwszej rozprawy.

Prokuratura oskarżyła Pawła K. o spowodowanie tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Doszło do niego we wrześniu zeszłego roku na drodze wojewódzkiej w pobliżu Starych Włók.

Według ustaleń prokuratora, oskarżony kierując mercedesem umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym; przekroczył podwójną linię ciągłą i zjechał na przeciwny pas ruchu. W ten sposób doprowadził do nieumyślnego zderzenia z jadącym z przeciwka audi. Kierująca nim kobieta i jej pasażerka zginęły na miejscu.

Jak podawali śledczy, kierująca doznała licznych obrażeń ciała w tym obrażeń klatki piersiowej z masywnym krwotokiem wewnętrznym, w następstwie czego poniosła śmierć na miejscu, a pasażerka audi doznała licznych obrażeń ciała w tym obrażeń czaszkowo-mózgowych skutkujących również śmiercią w miejscu wypadku.

Paweł K. nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu i odmówił składania wyjaśnień. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 tys. zł oraz „nakaz powstrzymywania się od prowadzenia pojazdów mechanicznych”. Za zarzucany mu czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Olsztynie wyznaczył pierwszy termin rozprawy na 15 lutego 2023 r. na godz. 13

– poinformował w piątek rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Olsztynie Adam Barczak.

 

Autor: K. Kantor/PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, Barczewo, proces, łódź, rozprawa, adwokat, oskarżony, Sąd Okręgowy w Olsztynie, sprawca, ofiary śmiertelne
Wypadek w Wójtowie. Walec przygniótł kierującego ruchem mężczyznę

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Wójtowie koło Olsztyna. Kierującego ruchem mężczyznę przygniótł walec drogowy. Jak informuje posterunkowy Paulina Żur z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w...

Zamknij
RadioOlsztynTV