Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczął się proces Gruzina oskarżonego o zabójstwo młodego mężczyzny na olsztyńskich Jarotach

fot. Przemysław Getka

Przed sądem okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Aslaniego L. Gruzin jest oskarżony o zabójstwo młodego mężczyzny na olsztyńskich Jarotach.

Aslani L. w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, odpowiadając na pytania sądu, prokuratora oraz obrońcy. Sąd przesłuchał też biegłego z zakresu medycyny sądowej oraz rozpoczął przesłuchania świadków.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy z 17 na 18 października ubiegłego roku przy ul. Krasickiego w Olsztynie. Zdaniem oskarżyciela Aslani L., miał zadać Filipowi K. sześć uderzeń nożem w plecy. W wyniku odniesionych ran pokrzywdzony mężczyzna zmarł w szpitalu.

Biegli psychiatrzy i psycholog stwierdzili, że podczas zabójstwa u Aslaniego L. wystąpiło ograniczenie poczytalności, powstałe w wyniku ostrej reakcji na stres.

Według ustaleń prokuratora, feralnej nocy Filip K. przypadkowo spotkał na ulicy wracających ze spotkania towarzyskiego Aslaniego L. i jego partnerkę. Polak uznał, że Gruzin zachowywał się wobec swojej dziewczyny w sposób ekspresywny i wyzywający. Filip K. zaczął krzyczeć na oskarżonego, a następnie złapał go i przewrócił na chodnik, usiadł na nim i zaczął rękami go dusić. Dziewczyna Aslaniego L. bezskutecznie prosiła Filipa K., aby zostawił jej chłopaka w spokoju. W pewnym momencie Aslani L. miał wyjąć nóż i zadać nim pokrzywdzonemu sześć uderzeń w plecy.

Aslani L. przesłuchany w charakterze podejrzanego początkowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, natomiast w trakcie kolejnego przesłuchania nie przyznał się do tego przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień.

 

Autor: J. Golon
Redakcja: B. Świerkowska-Chrpmy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Olsztyn, proces, morderstwo, zabójstwo, Jaroty
Szybciej i bezpieczniej koleją z Olsztyna do Dobrego Miasta. Właśnie podpisano umowę na modernizację linii

Na 165 i pół miliona złotych opiewa umowa na modernizację linii kolejowej z Gutkowa do Dobrego Miasta. Umowę podpisali przedstawiciele PKP PLK i konsorcjum trzech firm,...

Zamknij
RadioOlsztynTV