DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Rozpędzony Indykpol AZS z wygraną. Wielki smutek w Bełchatowie

Indykpol AZS Olsztyn wygrał w Bełchatowie z miejscową Skrą 3:0 w meczu 29. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Przy okazji pozbawił gospodarzy szansy na grę o medale tegorocznych rozgrywek.

W pierwszej odsłonie meczu do połowy seta walka toczyła się bardzo wyrównanie, choć niewielką przewagę mieli gospodarze meczu. Bełchatowianie odskoczyli nawet na 4-punktową przewagę, ale długo się nią nie nacieszyli, bowiem akademicy wyrównali stan seta. Od tego momentu (19:19) walka toczyła się punkt za punkt, by w końcowym rezultacie wygrali tę partię goście 25:23.

Z większym animusze weszli w drugą partię zawodnicy Indykpolu. Po początkowej, wyrównanej walce zaczęli dominować, prowadząc już 10:6 i 20:16, a także 22:18. Kilka punktów nad przeciwnikiem i skupienie zaowocowały – także ten set padł łupem zespołu z Olsztyna 25:19. Przegrywając dwa sety z Indykpolem AZS-em Olsztyn PGE Skra Bełchatów straciła szansę na grę w play-offach PlusLigi, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii tego klubu.

Dwie wygrane partie uśpiły na początku trzeciego seta siatkarzy ze stolicy Warmii i Mazur, którzy przegrywali 0:4. Na szczęście sen nie trwał zbyt długo i po kilku minutach na tablicy wyników pojawił się remis po 7. Kolejne akcje pokazały, że gospodarze spotkania nie chcą oddać meczu bez walki. Skra wyszła znów na prowadzenie (15:12; 20:17), a akademicy musieli gonić wynik. I byli w tym skuteczni, bo od stanu 20:20 szybko zdobyli 4 punkty i piłkę meczową. Choć bełchatowianie jeszcze walczyli, to nie udało im się wyrwać partii i meczu. Indykpol AZS wygrał 25:22 i w całym meczu 3:0.

MVP spotkania został Karol Butryn.

O meczu opowiedział naszemu dziennikarzowi libero AZS-u Kuba Hawryluk.

00:00 / 00:00

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25; 19:25; 22:25)

PGE Skra Bełchatów: Aleksandar Atanasijevic, Dawid Gunia, Karol Kłos, Dick Kooy, Filippo Lanza, Grzegorz Łomacz – Jędrzej Gruszczyński (libero) – Wiktor Musiał, Jakub Rybicki, Lukas Vasina

Indykpol AZS Olsztyn: Robert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński, Grzegorz Pająk, Mateusz Poręba – Jakub Hawryluk (libero) – Szymon Jakubiszak.

Redakcja: M. Rutynowski/P. Świniarski

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn
J. Weber przed meczem ze Skrą: chcemy się dobrze zaprezentować

Przed siatkarzami Indykpolu AZS-u Olsztyn ostatnie spotkania rundy zasadniczej. W przedostatnim meczu przed play-offami akademicy zmierzą się w poniedziałek w Bełchatowie z walczącą nadal o "ósemkę"...