Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozmawiają o problemach szkolnictwa. Trwa posiedzenie Wojewódzkiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego

Fot. A. Skrago

Rozpoczęło się posiedzenie Wojewódzkiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego. To spotkanie wszystkich stron zainteresowanych rozwiązywaniem problemów w polskim szkolnictwie, a także w województwie warmińsko-mazurskim.

Wokół stołu zasiedli przedstawiciele nauczycieli, związków zawodowych, samorządów, pracodawców, nie zabrakło też rad rodziców i oczywiście najbardziej zainteresowanych – czyli uczniów. W spotkaniu bierze udział wiceminister Edukacji Narodowej Iwona Michałek, która zapewniła uczestników o tym, że wnioski z tego posiedzenia będą notowane i staną się podstawą do opracowywania rozwiązań problemów edukacyjnych. Pierwsza część spotkania odbywa się bez uczestnictwa mediów. Dyskusja jest częścią spotkań, które organizowane są w całym kraju.

Jest to inicjatywa premiera Mateusza Morawieckiego będąca realizacją postulatu, który pojawił się przy Ogólnopolskim Okrągłym Stole Edukacyjnym.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkolnictwo, Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny
Znamy datę spotkania przy Wojewódzkim Okrągłym Stole Edukacyjnym. „Chcemy dyskutować o jakości polskiej oświaty”

4 września w Olsztynie zaplanowano posiedzenie Wojewódzkiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego. Rozmowy będą dotyczyć jakości oświaty na Warmii i Mazurach. Rady konsultacyjne - w formie Wojewódzkiego Okrągłego...

Zamknij
RadioOlsztynTV